תמונת תיאור משלימה ללוגו
תמונת נושא עבור Mehdi Nassouli & Omri Mor

Mehdi Nassouli & Omri Mor

מפגש מרומם ומלהיב בין מרוקו לג׳אז האנדלוסי

Mehdi Nassouli – Lead vocal and Guembri | Omri Mor – Piano | Ismaayl Sabian – Drums
Rachid Boubrousse – Choirs/Percussions | Mohamed El Gasmi – Choirs/Percussions

מהדי נאסולי ועומרי מור הולכים כברת דרך מרתקת וייחודית ביחד. נאסולי, המועלם הצעיר ממרוקו, מביא איתו את אנרגיות הגנאווה, ממסורות שבטי האמזיע'ים של מרוקו. מור, אחד הפסנתרנים הנחשבים והאוהבים בישראל, משלב כבר שנים את הג׳אז עם השפעות מכל רחבי העולם. שיתוף הפעולה הזה בין השנים הוא בעיקרו "גנאווה פוגשת ג'אז", אבל גם הרבה מעבר לכך, הודות להשפעותיהם ולרקע המוזיקלי העשיר של כל אחד מהם. כבר ב-2021 הוציאו השניים את אלבומם המשותף Assala שתיעד את מפגש הפיוז׳ן המיוחד והמהפנט שלהם.

נאסולי הוא אחד מנציגיו הבולטים של הדור הצעיר של מוזיקאי הגנאווה ממרוקו, שמרבה לנסוע בעולם כדי לקדם את התרבות המסורתית של אבותיו, אך גם כדי לפרוץ את הגבולות ולשתף פעולה עם כמה מהאמנים הבולטים בתחום כמו: Omar Susa, Titi Rubin, Antibalas, Justin Adams, et al.

עומרי מור הוא פסנתרן ומוזיקאי רב תחומי שזכה להכרה בינלאומית, אחד מהקולות הרעננים ביותר בסצנת המוזיקה העכשווית. המנעד האומנותי שלו רחב במיוחד: ג'אז ומוזיקה קלאסית, ערבו-אנדלוסית, שעבי אלג'ירי ואף מוזיקה לטינית – כולם שלובים בטבעיות בנגינה ובלחנים שלו.

במופע המשותף, מגובים בחטיבת קצב מעובה, יבצעו השניים עיבודים חדשים להרכב הייחודי שנטועים עמוק במסורות העתיקות והשורשיות ומעניקים להן פרשנות עדכנית וג׳אזית מרעננת עם הדהוד של מוזיקה אנדלוסית, רוק ואפילו סמבה. הצצה מאלפת לחיבור בין טקס טרנס-שבטי לבין ג׳אז מהודק וממיס גבולות.

צילום: (Omri Mor) Hicham Laabd (Mehdi Nassouli) | Bertzi Goldblat

  • BT3BT3
הצהרת נגישות · מפת האתר