תמונת תיאור משלימה ללוגו
תמונת נושא עבור אהבה ללא גבולות

אהבה ללא גבולות

חגיגה מוזיקלית לזכרו של דובי לנץ

רק לעתים נדירות אנחנו זוכים להכיר איש מקצוע בתחום התרבות, שלמרות שאינו מוזיקאי בעצמו, הייתה לו השפעה כה משמעותית על העשרת הטעם והידע התרבותי של כמעט מדינה שלמה ומעבר לה.

המנהל האמנותי ואיש הרדיו הנערץ דובי לנץ, עזב אותנו הקיץ לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. לדובי היו חושים חדים לזהות איכות, טעם מוזיקלי אקלקטי יוצא דופן, רגישות אינסופית למצוא יופי גם בתוך תרבויות זרות וחדשות לו, ולצד כל זה – היו לו שלל פלטפורמות נהדרות להציג ולשתף את הפנינים שליקט ואצר ברגישות נדירה. דובי היה מיוזמיו וממקימיו של פסטיבל ג׳אז חורף אותו ניהל אמנותית משנת 2011, ושנה אחר-כך חבר לאלי דג׳יברי ואיתו ניהל בשיתוף פעולה יצירתי גם את פסטיבל הקיץ במשך שלוש שנים.

בזכות קשריו הרבים בכל רחבי העולם, דובי לקח על עצמו באושר את תפקיד ה״שגריר הנאמן״ של המוזיקה הישראלית ברחבי הגלובוס, ומוזיקאים רבים בארץ חבים לו את כרטיס הכניסה שלהם לשלל פסטיבלים, תחנות רדיו וחוזים עם חברות תקליטים. הטעם המשובח שלו, שחצה כל ז׳אנר וכמעט כל שפה, הפך להיות תו תקן לאיכות. כמו אלפי מאזיניו הנאמנים כך גם הקהל של הפסטיבלים שניהל – הלכו שבי אחריו (גם ללא היכרות אישית מוקדמת עם שמות האמנים שיופיעו) ונתנו בו אמון מוחלט מדי שנה. דובי מעולם לא בחר הופעה רק בגלל ״התיוג״ של האמן: הוא חצה והמיס ז׳אנרים מוזיקליים, הוא אהב והכיר אמנים צעירים ואלמונים לצד ותיקים ומוכרים, הוא הביא והציג לקהל הרכבים מכמעט כל פינה ושפה בעולם, ונהג כמעט תמיד לשבץ מוזיקאי מופלא שהוא מאסטר בכלי נגינה שאינו ״מתיישב״ עם הז׳אנר. דובי היה פשוט איש של מוזיקה טובה, כזו שתמיד הזיזה לנו משהו בגוף ובנפש.

את המופע הפותח של הפסטיבל השנה אנחנו מקדישים באהבה ובגעגועים לדובי ולירושה המוזיקלית הנפלאה שהשאיר לנו. אל הבמה יתקבצו ויבואו שורה יוצאת דופן של אמנים כדי להודות לדובי על כל החלומות שעזר להם ולרבים אחרים להגשים.

משתתפים (לפי סדר א-ב):
מאיה בלזיצמן ומתן אפרת, אלי דג'יברי, יסמין לויעומרי מור ועומר אביטל,
גיא מינטוס, ז'וקה פרפיניאן ומרסלו נמי, רונה קינן.

צילום: יוסי צבקר

הצהרת נגישות · מפת האתר