Yaron Herman Trio

וירטואוז הפסנתר הישראלי מפריז | אולם תיאטרון ישרוטל | יום שבת 24.2 | 14:00 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור Yaron Herman Trio

לילה אחד בפריז שינה את מסלול חייו של הפסנתרן הישראלי ירון הרמן. לאחר שהחליט לוותר על לימודים בארצות הברית וכבר היה בדרך הביתה, לישראל, עצר המטוס לחניית ביניים בפריז ונתקע בה בגלל סופת שלגים. ואם כבר צריך להעביר לילה בעיר האורות הקפואה, נכנס הרמן למועדון ג'אז, התיישב, והתחיל לנגן. כמו בסיפורים הטובים, שני מוזיקאים שבדיוק נתקעו בלי פסנתרן נשבו בקסמיו, והציעו לו להישאר בעיר למשך שבוע, כדי להופיע איתם. השבוע הזה נמשך עד היום, ואותו לילה היה בתחילת שנות האלפיים.

הרמן בן ה-36 התחיל לנגן רק בגיל 16, בעקבות פציעה שגרמה לו לעזוב את הכדורסל. לאחר אותו לילה גורלי בפריז, הוא השתלב היטב בסצנת המוזיקה של העיר ועד היום הספיק להופיע בכל היבשות, להנהיג את חבר השופטים בתחרות פסטיבל הג'אז במונטרה, שווייץ, להופיע בשידורי טלוויזיה ב-39 מדינות, ולקטוף פרסים רבים. הוא חתום ביוניברסל ג'אז, הוציא שלושה אלבומים כמוביל הרכב והשתתף ברבים אחרים, ואף זכה להיות פסנתרן הג'אז הראשון אי פעם שניגן בעיר האסורה בבייג'ין.

הרמן פיתח סגנון ייחודי של הלחנה בזמן אמת, והתלקחות של אלתור פרוע אשר מגיע לשיא בצורה מלאת משחק ושובת לב. הוא נגן ומלחין אינטליגנטי ויצירתי, שמתייחס באותו כובד ראש ועניין להלחנה של חומר מקורי או לאינטרפרטציות של קטעים מוכרים. גם פרשנות בעבורו היא יצירה בפני עצמה והוא מטפל בשמחה בחומרים כמו "No Surprises" של רדיוהד, "טוקסיק" של בריטני ספירס או נעימת הנושא של "משחקי הכס". כאשר ניגן בארץ עיבודי ג'אז לשירים ישראליים ותיקים, וביצע עם חבריו את "זמר אהבה לים", ישבה בקהל אלמנתו של סשה ארגוב ובכתה מהתרגשות.

היצירתיות והרעיונות יכולים להגיע ברגעים הכי בלתי סבירים. והרמן משקה אותם בסבלנות ונותן להם לגדול, כמו צמחים שרק צריכים מים, אור וזמן. למשל, בטיסה מפריז לטוקיו, שאורכה 12 שעות, תקתק מעל ראשו של הרמן מזגן מקולקל. לאחר ארבע או חמש שעות של תקתוק משגע ובלתי נסבל הוסיף לו הרמן פראזה מקורית משלו, שהיתה ללחן. בתוספת אלמנט שגזר מבאך, הגיע ליצירה שלמה, אותה תיאר במפגש טד אקס פריז כ"מיזוג אוויר פוגש את באך".

זהו המסע היצירתי של הרמן, שהוא אישי ואינטימי אך גם פתוח לעין כל. בראיון ל"הארץ" אמר "מוסיקה אמורה להעביר מצב הוויה, שאם אתה כאמן עובד על עצמך אתה יכול להגיע אליו. זה מה שגורם לאנשים להתרגש ממוסיקה". גם ב"טיים אאוט" התרגשו מהרמן וכתבו "נגינת פסנתר של רב אמן שמערבת וירטואוזיות קיצונית עם תבונה חדה כסכין".

ירון הרמן פסנתר
זיו רביץ תופים
חגי כהן מילוא קונטרבס

  • המקומות בכל מופעי הפסטיבל מסומנים / ממוספרים שורה כיסא !
  • הנחה לתושבי אילת והערבה תינתן כנגד הצגת תעודת תושב בתוקף – הן בקבלת הכרטיסים והן בכניסה לאולמות.
  • קופת הפסטיבל באילת תהייה פתוחה בימי הפסטיבל בקופת תאטרון "ישרוטל" רויאל גארדן.
  • אולמות מופעי פסטיבל הג'אז  –  'תאטרון ישרוטל במלון הרויאל גארדן'  / אולם כנען במלון 'מלכת שבא' – האולמות ממוקמים ברח' אנטיב אילת.
  • רכישות כרטיסים מאיוונטיםרכישות כרטיסים מאיוונטים
  • חבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיעחבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיע