תמונת תיאור משלימה ללוגו
תמונת נושא עבור Mr. Gone – Remembering Wayne Shorter

Mr. Gone – Remembering Wayne Shorter

A tribute to Weather Report

ניהול מוזיקלי: יוסי פיין

סקסופון: שלושה אורחים מיוחדים ומפתיעים (יפורסם בהשך)

 

יוסי פיין – בס | עידו זלזניק – קלידים ועיבודים | גלעד רונן – סקסופון, חליל ועיבודים | מורן בראון – טרומבון | גדי סרי – כלי הקשה | קרן טפרברג – תופים

בחודש מרץ השנה נפרד עולם הג׳אז מאחד מעמודי התווך שלו: הסקסופוניסט והמלחין Wayne Shorter. עם קריירה שנמשכה מעל לשישה עשורים, תחנות חייו המקצועיים של שורטר חופפות אחת לאחת להתפתחות הג׳אז מהמחצית השנייה של המאה ה-20 ונדמה שבכל צומת מרכזי שבו לקח הג׳אז צעד משמעותי קדימה – שורטר היה שם.

כדי לציין את חייו ואת יצירתו הכבירה בחרנו השנה בפסטיבל לעשות זום-אין על אחת התקופות הסוערות בקריירה של שורטר, שהחלה באמצע שנות ה-70 ונמשכה כעשור. במרכז התקופה עומד כמובן ההרכב Weather Report, שם חבר שורטר למוזיקאים מהפכנים וגאונים לא פחות: Jo Zawinul ו-Jaco Pastorius. השנים הסוערות והיצירתיות האלה היו ללא ספק אחד הרגעים המשמעותיים בג׳אז, תקופה פורצת גבולות שהביאה חידוש אמיתי בסאונד, פתחה אפשרויות חדשות ליוצרים ומשכה אליה קהל חדש וצעיר שנסחף באמצעותם על עולמות הג׳אז.

בהפקת מקור גרובית במיוחד, בניהולו המוזיקלי של יוסי פיין, יתפסו את מקומו של שורטר לא פחות משלושה סקסופוניסטים, שכל אחד מהם יביא את הצבע האישי שלו והפרשנות שלו לסאונד של שורטר באותה התקופה. את שמם של הסקסופוניסטים המפתיעים שלנו, נחשוף רק בהמשך (והאמינו לנו ששווה לחכות).

עם עיבודים מהודקים ולהקה שכל חבריה הושפעו ישירות מהמוזיקה של Weather Report, מובטח לנו מופע חד פעמי, חגיגה של וירטואוזיות וקצב, הצדעה לאחד ה״מפצים הגדולים״ של המוזיקה בת זמננו. אפשר לנחש שאותו Mr. Gone חמקמק, בהחלט יגיע הפעם להיות איתנו, לפחות ברוחו.

צילום: "cdcovers/wayne shorter/odyssey of iska by exquisitur"

  • BT3BT3
הצהרת נגישות · מפת האתר