עושים ג'אז עם עופר פורטוגלי

אורחים: אלון עדר, דורון טלמון (ג'יין בורדו), סגיב כהן, לאה שבת | Red Note | יום ראשון 27.8 | 21:45 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור עושים ג'אז עם עופר פורטוגלי

כשמקהלת הגוספל שרה עם לאה שבת את "תמיד יחכו לך", בביצוע חם, הרמוני ומדויק, נדמה שהשיר הזה ירד כרגע מהמטוס, ביבוא אישי ומיוחד לישראל מכנסייה בדרום ארצות הברית. פרויקט "עושים ג'אז עם עופר פורטוגלי" מלביש חליפת ג'אז גוספלית בלוזית ושיקית להפליא, ל-13 שירים ישראליים אהובים ומוכרים. "זאת המהות האמיתית של הג'אז", אומר פורטוגלי. "ממש כמו בשנות השלושים, הארבעים והחמישים בארצות הברית, כאשר מוזיקאי ג'אז נטלו להיטים ושירים פופולריים של התקופה ונתנו להם פרשנות אישית. אני אוהב לעבד ולתת לשירים פרשנות, והפרויקט חיבר אותי ליוצרים שאני אוהב ומעריך".

פורטוגלי, פסנתרן ומעבד, מבכירי המורים בבית ספר רימון, מחבר כבר קרוב לשלושה עשורים בין ג'אז והתרבות המקומית, יוצר ג'אז ישראלי מקורי כמו גם עיבודים לנכסי צאן ברזל של המוזיקה הישראלית. עופר וזוגתו איריס, מתופפת וזמרת, הוציאו שישה אלבומים והקימו מקהלת גוספל ציונית לאחר שחזרו מסיבוב הופעות מוצלח ומעורר השראה בניגריה.

זהו אלבומם השביעי, ובמופע ההשקה החגיגי באילת, יתארחו זמרים שהשתתפו בפרויקט עם שיריהם – לאה שבת תשיר את "תמיד יחכו לך", דורון טלמון, סולנית להקת ג'יין בורדו, תפתיע עם "איך אפשר שלא", אלון עדר ישיר את "קצת אהבה לא תזיק", וסגיב כהן יבצע את "ישקף אלוהים", ואת "מהמרחקים" בדואט מסקרן עם לאה שבת. יהיו גם ביצועים של סטנדרטים בעיבוד מיוחד ועוד הפתעות. כל החיבורים המוזיקליים האמיצים הללו מוכיחים, כי זמרים, גם אם הם זמרי רוק, פופ או מוזיקת עולם, רואים בג'אז עוגן של השראה ומקור השפעה מבורך. גם בפרויקט הזה, שמשלב התרגשות נעורים לצד בשלות, ניסיון וטעם משובח, מצליח פורטוגלי לשלב בין כל העולמות, ובמילותיו, "לעבוד עם האמנים האלה על שירים כה אהובים וליצור יחד ג'אז ישראלי איכותי, זו מבחינתי פסגת היצירה, הגשמת חלום וזכות גדולה".

אלון עדר, דורון טלמון, סגיב כהן, לאה שבת שירה
איריס פורטוגלי תופים, שירה
עופר פורטוגלי פסנתר
עופר גנור גיטרה
ערן זילברברג קונטרבס
ז'וקה פרפיניאן כלי הקשה ושירה
ליאורה חנוקוגלו גונזלס, מיכל גיא, עמית דייטשמן קולות

צילום: אריאל בשור, רונן אקרמן , צחי וזאנה, שני גבאי , גאיה סעדון, משה נחומוביץ
משך המופע: כ-75 דקות

  • חופשתרבות באילתחופשתרבות באילת