לא סטנדרטיים עם שלומי שבן

השירים של שבן בחליפות ג'אז חדשות | אולם תיאטרון ישרוטל | יום שבת 24.2 | 18:30 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור לא סטנדרטיים עם שלומי שבן

אנסמבל ג'אז פוגש זמר ויוצר, מעבד את השירים שלו, ותופר להם חליפה חדשה, לפעמים שמלה, בסגנון ג'אז למהדרין. בתפקיד האנסמבל, הלא סטנדרטיים, פרויקט של הצוללת הצהובה בירושלים, ובתפקיד הזמר, שלומי שבן. לפרויקט לא סטנדרטיים, הקיים יותר מעשור, יש ניסיון ארוך ומגוון בשידוכי ג'אז, כאשר בין היתר עבדו איתם אלון אולרצ'יק, ריקי לי ג'ונס, מאור כהן, אמל מורקוס, יונתן רזאל, שילה ג'ורדן, אפרת גוש, יוני רכטר, אבישי כהן, רביד כחלני, תמר אייזנמן, מיקה קרני, צ'אק יזראלס, שלמה גרוניך ועוד.

לבו של הדיאלוג היצירתי הוא בחיבור בין האמן, ששיריו עוברים טיפול עשרת אלפים של ג'אז, ובין המעבד, שמפרק ומרכיב את החבילה המוזיקלית. האמן, שלומי שבן, בן 41, הוא פסנתרן קלאסי שהיה לזמר וכותב שירים אהוב ובעל סגנון מקורי. שבן יודע ליצור הרמוניה וירטואוזית קלילה בין מוזיקה קלאסית, רוק ופופ, ומאחוריו ארבעה אלבומי סולו. לשירים ולפרסונה שלו יש חוש הומור ישיר והוא נע תדיר על הקו שבין אולמות קונצרטים מעונבים ובמות רוקנרול מעושנות ונוטפות זיעה. המעבד הוא תומר בר, פסנתרן ומלחין, רק בן 23, ומאחוריו כבר חמישה אלבומים וקילומטראז' עיבוד של כעשרה פרויקטים עם הלא סטנדרטיים. ההרכב נתפר במיוחד למידותיו של שבן, ומאחורי הזמר הוצבה רביעיית ג'אז איכותית וגם שלושה קולות מלווים של שתי זמרות וזמר. הסגנון הנקי משרת את הכריזמה הבימתית של שבן, שבדרך כלל אוהב לשבת ליד פסנתר, אך כאן הוא מקבל ביטוי חשוף יותר, וברוב השירים הוא עומד כשחקן, בקדמת הבמה, ופשוט שר.

"העבודה שאני עושה היא בעיקר עיבוד דרך הפשטה", מתאר בר, "אני מנסה להעמיק את העולמות של השירים ולתת להם פירוש יצירתי ומורכב. המפגש עם ההרכב תמיד קצת מאתגר את האמנים האורחים, מחדש להם, ויוצר הזדמנות לשיר שירים שלהם בהקשרים מפתיעים". הפתעות, קלאסי, פופ, ג'אז ורוק; שלומי שבן ועוד שבעה לא סטנדרטים על הבמה ייתנו ערב של ניגודים והמצאות, לא סטנדרטי לכל הדעות.

שלומי שבן שירה
תומר בר פסנתר
יוראי אורון בס, קונטרבס
ניצן בר גיטרה
שרון פטרובר תופים
נעמי אהרוני גל, שרי זק לוי, שלו אדרי קולות

  • המקומות בכל מופעי הפסטיבל מסומנים / ממוספרים שורה כיסא !
  • הנחה לתושבי אילת ותושבי הערבה תינתן כנגד הצגת תעודת תושב בתוקף – הן בקבלת הכרטיסים והן בכניסה לאולמות.
  • קופת הפסטיבל באילת תהייה פתוחה בימי הפסטיבל בקופת תאטרון "ישרוטל" רויאל גארדן.
  • אולמות מופעי פסטיבל הג'אז  –  'תאטרון ישרוטל במלון הרויאל גארדן'  / אולם כנען במלון 'מלכת שבא' – האולמות ממוקמים ברח' אנטיב אילת.
  • רכישות כרטיסים מאיוונטיםרכישות כרטיסים מאיוונטים
  • חבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיעחבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיע