חמישיית ליהיא חרובי

תיקון עולם דרך צלילים | אולם כנען, מלון מלכת שבא | שבת 24.2 | 12:00 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור חמישיית ליהיא חרובי

בזמן הלימודים בברקלי, גילתה הסקסופוניסטית הישראלית ליהיא חרובי, הלכה למעשה, כיצד מוזיקה יכולה להיות כוח משנה חיים. כחברה במכון הג'אז העולמי של ברקלי, Berklee Global Jazz Institute, נסעה ברחבי בעולם, הופיעה ועבדה עם אמנים כמו טרי לין קרינגטון, ג'ו לובנו, ג'ון פטיטוצ'י ובעיקר עם דנילו פרז ומרקו פיגנטרו. מוזיקה, היא הבינה אז, יכולה להיות הרבה יותר מבידור, "וכל מה שחשבתי על מוזיקה קיבל נפח אחר", היא אומרת.

היא התחילה לנגן לפני עשרים שנה, כשהיתה בת תשע, במסגרת האולפנה למוזיקה בקיבוץ גבעת ברנר. אחותה ניגנה בקלרינט, ומשום שאמרו לה שהסקסופון הוא אח של הקלרינט, הבחירה היתה הגיונית. היא למדה בתיכון תלמה ילין וכנערה נסעה לתוכנית הקיץ של ברקלי, שבסופה קיבלה הצעה למלגה מלאה. שבוע ימים לאחר שסיימה את שירות החובה בתזמורת צה"ל, עלתה על הטיסה לבוסטון. היא סיימה תואר ראשון בברקלי ותואר שני בקונסרבטוריון של ניו אינגלד, והיום היא חיה בבוסטון, ומלמדת בברקלי במחלקת הרמוניה.

חרובי השתתפה ב-11 אלבומים כנגנית מלווה ובשנת 2018 היא מוציאה אלבום ראשון כמובילת הרכב. היא הופיעה עם ג'ורג' גרזון, קן שפורסט, עם המתופף מקס ויינברג, חבר היכל התהילה של הרוקנרול שעבד עם ברוס ספרינגסטין, וגם עם האמנים הישראלים דויד ברוזה, טל רמון וארקדי דוכין. עם החמישייה שלה, המתהדרת בכלי בלתי רגיל בג'אז, מנדולינה חשמלית, היא מבצעת את המוזיקה המקורית שהלחינה ועיבודים מקוריים שלה. בהופעה באילת תשחרר לראשונה באופן רשמי את אלבום הבכורה שלה שיוצא ב-2018. המוזיקה מלודית ולירית, לכמה מהשירים יש גם מילים. עם קשר הדוק למסורת הג'אז, הסווינג והביבופ, חיבור לרוחניות והשפעות פולקלוריות ומודרניות משלב ההרכב מקצבים, הרמוניות וטקסטורות בין הכלים והנגנים. "כשאני חושבת על ההרכב, אני חושבת לפעמים על הנוף של ארץ ישראל", היא אומרת, "יש את ההר, את המדבר, את חוף הים והיערות שבצפון, יש הרבה צבעים שמגיעים מכל הכלים, כאשר ביחד הכל צליל אחד, מקשה אחת ומורכבת".

בין שהיא מלחינה יצירה לעשרים נגנים וסקסופון, ובין שהיא ממשיכה את העבודה החברתית והחינוכית בקהילה דרך מוזיקה, הקשר לאנושיות ומוזיקה הוא מנוע הצמיחה והחיפוש של חרובי. "מוזיקה יכולה לשנות חיים של אדם, לדחוף אותו בכיוונים חיובים, לתת לו כלים להתמודד עם החיים והזדמנויות חדשות", היא אומרת. "כשיש מוזיקה יש הקשבה, יש קבלה, יש דו שיח, יש תקווה, יש התחדשות. בפשטות, אני מאמינה שמוזיקה הופכת את העולם למקום טוב יותר".

ליהיא חרובי סקסופונים
ג'ייקוב מינס מנדולינה
רונן שמואלי פסנתר
אהוד אטון קונטרבס
נועם ישראלי תופים

  • המקומות בכל מופעי הפסטיבל מסומנים / ממוספרים שורה כיסא !
  • הנחה לתושבי אילת והערבה תינתן כנגד הצגת תעודת תושב בתוקף – הן בקבלת הכרטיסים והן בכניסה לאולמות.
  • קופת הפסטיבל באילת תהייה פתוחה בימי הפסטיבל בקופת תאטרון "ישרוטל" רויאל גארדן.
  • אולמות מופעי פסטיבל הג'אז  –  'תאטרון ישרוטל במלון הרויאל גארדן'  / אולם כנען במלון 'מלכת שבא' – האולמות ממוקמים ברח' אנטיב אילת.
  • רכישות כרטיסים מאיוונטיםרכישות כרטיסים מאיוונטים
  • חבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיעחבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיע