קובי אוז "חלום עקבותיך"

חגיגה ססגונית בעקבות קלאסיקה ישראלית | Arkia Port Arena | יום שני 28.8 | 23:00 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור קובי אוז "חלום עקבותיך"

בסלון ביתו של הזמר והיוצר קובי אוז, הוקלטו הופעות שהתקיימו מול קהל של כמה עשרות מאושרים, וכך נולד האלבום המסקרן "חלום עקבותיך". האווירה הביתית התאימה במיוחד לביצוע שיריו של זמר שאהב גם הוא להיות בבית, אחד האהובים בזמרי ישראל, אריק איינשטיין המנוח. אלו שירים שכל ישראלית וישראלי מכירים, עם מילים מאת כותבים כמו חיים נחמן ביאליק, לאה גולדברג, יענקלה רוטבליט ואברהם חלפי, ולחנים של יוצרים כמו שם טוב לוי, שמוליק קראוס, יצחק קלפטר, שלום חנוך ומיקי גבריאלוב. אוז מבצע את החומרים הללו בסגנון שהוא כולו שלו. סגנון שהוא סנכרון והתכה מלאה של עולמות מוזיקליים.

אוז נולד בשנת 1969 במשפחה יוצאת תוניס, וסבו, רבי ניסים מסיקה, היה פייטן. בנעוריו היה קלידן בלהקת שפתיים האגדית, ומשנת 1988 הוא הזמר וכותב השירים העיקרי של להקת טיפקס, שיוצרת פופ רוק ישראלי מקורי. בעבור אוז, ש"חלום עקבותיך" הוא אלבום הסולו הרביעי שלו, עולמות רחוקים לכאורה של שירת פיוט דתית, פופ, רוק, מוזיקה מהמגרב, מוזיקה יוונית וטורקית, וגם אלקטרוניקה, הופכים לעולם אחד, חדש ומופלא. מספיק להתבונן ברשימת הכלים, כדי להבין מה הולך כאן: עוד ומנדולינה, גיטרה אקוסטית ובס חשמלי, דרבוקה וקחון. בתוספת אישיות בימתית עם תועפות של כריזמה מפולפלת, קול עמוק ובהיר, וליווי של שבעה נגנים מהוקצעים ומדויקים, מתקבלת "אמירה אישית שהיא לגמרי מהלב שלי", כפי שאומר אוז.

הפרויקט זכה לביקורות מפרגנות, וניסיונות מעניינים להגדיר את הז'אנר. "שירים ישראליים ותיקים שזוכים לשדרוג אתני ותפילתי", כתב הבלוגר נתנאל לייפר באתר כיפה, והוסיף כי "לא משנה איזה טקסט אוז שר, תמיד זה נשמע כמו תפילה". שי להב, באתר ynet, קבע "אלבום נהדר" והוסיף כי מדובר בפנינים שעברו פירוק והרכבה יסודיים ונולדו מחדש, וכי "התוצאה היא תחושה מיוחדת של הצדעה וכבוד למקור, לצד מקוריות, גאווה ופרשנות חדשה". פרויקט "חלום עקבותיך", של קובי הקוסם מארץ אוז, הוא מעשה מרכבה מיוחד, של מוזיקה ישראלית שהיא פשוט יפהפייה.

קובי אוז שירה
אדם מדר מנדולינה, כינור, חצוצרה, אוקרינה, ויולה, פלוגלהורן, שירה
נועם חן קחון, בונגוס, באנדיר, דרבוקה
ספי עספורי עוד, כינור
רועי צעדי גיטרה, שירה
מיקי שביב גיטרה בס
ג'וני קורן קלידים, שירה
דניאל קריאף שייקרים, טמבורין, שירה

צילום: יפעת יוגב
משך המופע: כ-75 דקות

  • חופשתרבות באילתחופשתרבות באילת