שישיית חגיגה

צלילים של אמפטיה והדדיות | Sea Club | יום ראשון 27.8 | 23:30 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור שישיית חגיגה

בתקופת לימודיהם בברקלי, נפגשו הסקסופוניסט אלון פרבר והמתופף דני בנדיקט, והחליטו לייסד הרכב על טהרת המוזיקה המקורית. שישיית חגיגה, המציינת 16 שנה של פעילות, היא הרכב שחוגג את התנועה בין ז'אנרים ויכול לעבור בקלות מסווינג למוזיקה מרוקאית, ומשם למוזיקה הודית ולפאנק. החברים של חגיגה משתמשים הרבה באינטראקציה הקבוצתית בזמן הביצוע, כאשר העיבודים נוצרים מתוך דינמיקה משותפת, וכל נגן תורם לבניית היצירה. הקטעים, ששואבים השראה מיצירתם של אמנים כמו שליחי הג'אז, וויין שורטר, בראד מלדאו וג'ושוע רדמן, נכתבים במיוחד להרכב, הכולל שלושה כלי נשיפה, פסנתר, באס ותופים.

הצליל נובע מהאישיות של כל נגן ומהחיבור ביניהם, והיצירות המקוריות שהם מבצעים הן קרש קפיצה ליצירת רעיונות חדשים ומלהיבים, עשירים בריחות ובטעמים, מג'אז מסורתי ועד מודרני, עם השפעות ים תיכוניות, ניחוחות של מוזיקה בלקנית, מוזיקה לטינית וגם מוזיקה קלאסית. עד היום הוציאו שלושה דיסקים, ושיתפו פעולה בהופעות ובהקלטות עם אמנים כמו עומרי מור, אלי דג'יברי, ענת כהן, אבישי כהן (חצוצרה), עופר גנור, אייל גנור, עומר קליין, עמוס הופמן, ז'וקה פרפיניאן ועוד.

פריצת הדרך הבינלאומית של ההרכב הייתה לאחר הופעה בפסטיבל הג'אז של פאריז בשנת 2010 ומאז הופיעו בפסטיבלים רבים, בישראל ובאירופה. הכתיבה המקורית והחכמה של אלון פרבר, חתן פרס ראש הממשלה בקטגוריה של הלחנת ג'אז, זוכה לשבחים. באתר All About Jazz כתבו עליהם "השישייה של חגיגה היא גילוי מופלא. הם פיתחו פעולה ותגובה הדדית מלאת טעם, בעודם טורפים ומערבבים מסורות מוזיקליות שונות מרחבי העולם".

באתר Jazz review כתבו עליהם "קול חדש מפציע בסצנת הג'אז". וממש כשמו של הדיסק האחרון שלהם, "כיוונים חדשים", חגיגה יוצאת למסע מכוון, מעניין ומלא פלאות, ומחפשת מקורות חדשים ליצירה ומבנים מוזיקליים חדשניים. העיקר הוא תמיד לחדש.

אלון פרבר סקסופון סופרן, סקסופון אלט
יהונתן כהן סקסופון טנור, חליל
עודד מאיר טרומבון
תומר בר פסנתר
אסף חכימי קונטרבס
דני בנדיקט תופים, כלי הקשה

צילום: נעה זני
משך המופע: כ-60 דקות

  • חופשתרבות באילתחופשתרבות באילת