Gabriel Grossi feat. Marcelo Nami And Joca Perpignan

מפגש פסגה ברזילאי חוצה גבולות | אולם תיאטרון ישרוטל | שישי 23.2 | 14:00 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור Gabriel Grossi feat. Marcelo Nami And Joca Perpignan

מוזיקה היא כמו שפת אם, ולשלושת אלו יש שפה משותפת, ג'אז ומוזיקה ברזילאית. בשיתוף פעולה מיוחד לפסטיבל, מארח גבריאל גרוסי הברזילאי, מאסטר של מפוחית, את נגן כלי ההקשה ז'וקה פרפיניאן ואת הגיטריסט מרסלו נמי, שני מוזיקאים ישראלים שמולדתם היא ברזיל.

גבריאל גרוסי הוא נגן מפוחית מהטובים בעולם, וגם מלחין, מפיק ומעבד מוערך. עם אישיות ורצון חזקים, הוא מצא דרכים מיוחדות כדי לשלב את המפוחית אל היקום העשיר של מוזיקה ברזילאית וג'אז, ופיתח סגנון נגינה עם גישה מודרנית וחדשנית. טוטס טילמנס, ג'אזיסט המפוחית הבלגי, שגרוסי גם הוציא לו אלבום מחווה, אמר עליו: "התרשמתי מאוד מגבריאל. הוא מנגן בקלילות מרובה, והוא מוזיקאי של פיצוץ מופלא. נדהמתי מהלחנים שלו ומהשליטה שלו בשפה הברזילאית". מאחוריו תשעה אלבומים, בפרויקטים מגוונים כמו דואט עם גיטרה או פסנתר או אקורדיון, חמישייה ושלישייה. משנת 2005 הוא חבר בחמישיית המילטון דה הולנדה, נגן הבנדולין (מנדולינה ברזילאית), ואיתה היה מועמד לגראמי הלטיני שלוש פעמים ברציפות. הוא עבד עם אמנים כמו הרמטו פסקואל, צ'יקו בוארקה, מילטון נסימנטו, דייב מת'יוס, פאולו מורה, איוואן לינס, ליילה פינהיירו, ג'ואאו דונאטו, דומינגואינוס ואחרים.

שני האורחים מישראל, ז'וקה ומרסלו, מכירים את גרוסי עוד מברזיל, מעריכים ואוהבים אותו מאוד. ז'וקה פרפיניאן, יליד ריו דה ז'נרו, הוא נגן כלי הקשה וגם זמר ומלחין שמבלה הרבה על קו ברזיל-ישראל. כמוזיקאי רב תרבותי עם קריירה בינלאומית, עבד עם אמנים גדולים כמו ננה וסקונסלוס, ארמנדיניו, ז'ואו דונטו, האחים מנדס, פקיטו דה ריברה, דייב ליבמן, אדמר קאסטנדה ועוד. בישראל שיתף פעולה בין היתר עם מתי כספי, יוני רכטר, אריק איינשטיין, קבוצת מיומנה, עידן רייכל, ושלישיית טוקאן, שהוא חבר מייסד שלה. ננה וסקונסלוס אומר עליו, "ז'וקה מפיץ את המוסיקה הברזילאית לעולם עם כבוד, טוב טעם ואהבה".

הגיטריסט מרסלו נמי נולד בעיירה קטנה בפרברי ריו דה ז'נרו, והופיע והקליט עם מיטב האמנים בברזיל, בהם שיקו בוארקה, דניאלה מרקורי, איוואן לינס, המילטון דה הולנדה ועוד. בישראל עבד עם יוני רכטר, שם טוב לוי ושלמה יידוב. הוא חבר קבע בהקלטת האלבום הרשמי של הקרנבל היוצא מדי שנה והוציא שני אלבומים כסולן, הממחישים את הקשר העמוק שלו למסורת הברזילאית ולצידו את היכולת לחדש ולשבור מוסכמות. נמי מנגן גיטרה קלאסית וגיטרה חשמלית, ופיתח טכניקת נגינה המשלבת בין השתיים ומעניקה השראה לנגנים ברחבי העולם. איוואן לינס, מגדולי המלחינים בברזיל, אמר עליו "אחד הגיטריסטים הגדולים של הדור החדש".

המפגש הישראלי של שלושת הברזילאים יכלול עיבודים מקוריים לקלאסיקות מהרפרטואר העשיר של מוזיקה ברזילאית וגם מוזיקה מקורית של שלושתם. התמהיל יכלול ג'אז ברזילאי, קצת שורו, קצת סמבה, בוסה נובה, מקצבים אפרו-ברזילאיים וגם שירה ואלתור. לשלישייה יש חיבור מיוחד. המפוחית הקלילה ומלאת הגוונים ומערכת של כלי הקשה וגיטרות בונים יחד צליל אקוסטי, שהוא נעים, קל וזורם, במופע שהוא שיר אהבה למוזיקה של ברזיל.

גבריאל גרוסי מפוחית
מרסלו נמי גיטרה
ז'וקה פרפיניאן כלי הקשה, שירה

  • המקומות בכל מופעי הפסטיבל מסומנים / ממוספרים שורה כיסא !
  • הנחה לתושבי אילת והערבה תינתן כנגד הצגת תעודת תושב בתוקף – הן בקבלת הכרטיסים והן בכניסה לאולמות.
  • קופת הפסטיבל באילת תהייה פתוחה בימי הפסטיבל בקופת תאטרון "ישרוטל" רויאל גארדן.
  • אולמות מופעי פסטיבל הג'אז  –  'תאטרון ישרוטל במלון הרויאל גארדן'  / אולם כנען במלון 'מלכת שבא' – האולמות ממוקמים ברח' אנטיב אילת.
  • רכישות כרטיסים מאיוונטיםרכישות כרטיסים מאיוונטים
  • חבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיעחבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיע