שישיית ארז בר נוי

סקסופוניסט ויוצר של ג'אז ישראלי מקורי | Sea Club | יום שני 28.8 | 23:45 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור שישיית ארז בר נוי

ארז בר נוי התחיל לנגן בסקסופון בגיל 22, לאחר שהקשיב ברדיו למרתון ג'ון קולטריין בהגשת דני קרפל. תשוקה, גם אם היא ניצתת יחסית מאוחר, מבעירה אש גדולה. כמעט שלושים שנה חלפו, והיום בר נוי הוא דמות מרכזית בסצנת הג'אז המקומית, יוצר ומורה. את השישייה שלו ייסד לפני שבע שנים ואיתה הוא מנגן מוזיקה מקורית, שילוב של קטעים חדשים ומאתגרים שבהם הכל מתערבב – ג'אז, סווינג, גרוב, מוזיקה ישראלית, פאנק, ים, שבילים, חופים ועיר.

הוא החל ללמוד בבית ספר רימון אך ניו יורק משכה אותו בכוח, ושם למד במאנס קולג' ובניו סקול. לאחר שנים שבהן חי ועבד בתפוח הגדול, והופיע בין היתר עם רנדי ברקר, אדי גומז, אברהם ברטון, סם יהל ואחרים, חזר לארץ, לחיות ולעבוד כאן, עם גיחות להופעות מעבר לים. בישראל שיתף פעולה עם רבים וטובים, בהם שי זלמן, אבישי כהן (בס/חצוצרה), עמוס הופמן, דני גוטפריד, ארהלה קמינסקי, עמיקם קימלמן ועוד. בר נוי אף היה למורה ולמחנך, והוא מנהל את המרכז ללימודי ג'אז של הקונסרבטוריון הישראלי למוזיקה בתל אביב והתוכנית האקדמית המשותפת עם הניו סקול. הוא אחראי גם לתוכנית הצעירים באילת, מחנה הג'אז המתקיים לפני הפסטיבל, ולמעשה, לבר נוי יש תעודה של כבוד בעיצובו של דור הג'אזיסטים הצעיר והאיכותי שצומח בארץ.

השישייה של בר נוי היא הפינה שבה הוא מפגין את כשרונו הייחודי בכתיבה מקורית ומרעננת ואת יכולת ההבעה המעודנת והטכניקה הווירטואוזית שלו כמוביל הרכב. מבקר המוזיקה יוסי חרסונסקי תיאר את השישייה כ"הרכב יפהפה שעושה סווינג טרי וסוחף באוריינטציה מודרנית", ובן שלו, מבקר עיתון "הארץ", כתב כי יש לבר נוי "נגינת סקסופון בשרנית במיוחד". הרפרטואר מגוון ביותר, באנרגיה, במקצב ובהלך הרוח, וכולל מוזיקה חדשה לצד קטעים נבחרים מהעבר. על אף הישראליות הבולטת, אי אפשר לפספס את הזיקה לג'אז אמריקאי, בעיקר של החוף המזרחי. זהו כל מה שג'אז מקורי ישראלי יכול וצריך להיות.

ארז בר נוי סקסופונים
חגי אמיר סקסופון אלט
יונתן וולצ'וק טרומבון
יונתן ריקליס פסנתר
גלעד אברו קונטרבס
אלון בנימיני תופים

צילום: יוסי צבקר
משך המופע: כ-60 דקות

  • חופשתרבות באילתחופשתרבות באילת