Edmar Castaneda and Gabriele Mirabassi

נבל וקלרינט, סיפור אהבה | אולם תיאטרון ישרוטל | יום חמישי 22.2 | 19:45 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור Edmar Castaneda and Gabriele Mirabassi

שני כלים מיוחדים עם שני נגנים מיוחדים יוצרים מפגש מוזיקלי חד פעמי. על הנבל, אדמר קסטנדה מקולומביה, בקלרינט, גבריאל מיראבאסי האיטלקי. שניהם פילסו לעצמם דרך יצירתית ייחודית, והחיבור ביניהם מוליד פרץ של יצירתיות ושיחה מוזיקלית ערנית, משוכללת ועמוקה, ומלאת חיים.

קסטנדה, בן 39, ניגן נבל בנעוריו והתמקד בעיקר במוזיקה העממית של קולומביה. לאחר שעבר לגור בניו יורק בגיל 16 עם אביו, הוא גילה את הג'אז והתאהב בחופש ובתחכום שלו. הואיל ואין תקדים ממשי של נבל ככלי שבו מנגנים ג'אז, למד קסטנדה חצוצרה ביום, ובלילה ניסה ותרגל את הידע החדש שגילה על הנבל, בגיג במסעדה. אט אט סלל לעצמו נתיב ייחודי ומובחן תוך שהוא יוצר קול מקורי שנע בחופשיות בין עולמות וז'אנרים, בין מוזיקה קולומביאנית, ג'אז לטיני ומוזיקה קלאסית. אל קהילת הג'אז הוביל אותו פקיטו דה ריברה, שלקח את נגן הנבל הצעיר תחת חסותו ואמר עליו "כישרון כביר. יש לו את הגמישות ואת הכריזמה המכשפת של מוזיקאי שהוציא את הנבל מחושך לאור". הווירטואוזיות שלו כובשת ורבת הבעה, כשהוא מפיק צליל ייחודי לחלוטין מהנבל, שיש בו מלאות סימפונית, ניואנסים של אקורדים, שליטה טכנית מושלמת בכלי, ויכולת להפיק צבעים של פלמנקו, ג'אז או מוזיקה לטינית, הכל לפי רצונו של המנגן. הוא הוציא שלושה אלבומים כמוביל הרכב, חיבר מוזיקה גם להרכבים סימפוניים ויצר בשלל שיתופי פעולה מסקרנים עם אמנים מרחבי העולם, היוצרים מפגשים גלובליים שבהם עומדים על במה אחת אמנים מארצות הברית, שווייץ, ישראל, צ'ילה, קולומביה, טורקיה וברזיל ומדברים שפה אחת. בין היתר שיתף פעולה עם ג'ון סקופילד, גונזלו רובלקבה, מרקוס מילר, הירומי, ג'ון פטיטיוצ'י, ואף זכה לחלוק במות עם עם אמנים כמו סטינג, ריקי לי ג'ונס, ופאקו דה לוסיה.

עם כלי כמו נבל, דואטים הם מפגש אהוב עליו במיוחד, בחיבור של אחד על אחד, שנותן מקום לדיאלוג וירטואוזי ולהבעה. כזה הוא החיבור עם מיראביסי, נגן קלרינט בן חמישים שמאחוריו עשרים אלבומים, וירטואוז אשר מתנועע בנועזות הן במוזיקה קלאסית והן בג'אז ואמן רב גוני באמת ובתמים. מיראביסי חקר את מוזיקת השורו הברזילאית ואת המוזיקה של דרום אמריקה בכלל, ומשתף פעולה סדרתי עם מוזיקאים מסקרנים, כמו גם עם פרויקטים בתחומים של תיאטרון, מחול ושירי משוררים. בין היתר עבד עם אנריקו ראבה, ג'ון קייג', סטיב סוולו, רביע אבו ח'ליל, רישאר גאליאנו, אנריקו פירנונזי, רוברטו גאטו, מריו ברונלו, ועוד. הוא מנסה להיות מעורב בהגדרה של פואטיקה מוזיקלית שמבקשת להפגיש את הרפרטואר האירופי הקלאסי עם מוזיקה פופולרית, והמפגש הזה יוצר למעשה את החלל הנרחב של כל מה שהוא מוזיקה בת זמננו.

על מיראביסי כתבו, שהצליל שלו מפתה, הראש שלו פתוח, והוא ממזג רוח הרפתקנית ושובבה עם לב חם, ועל קסטנדה כתבו שהוא מנגן בנבל כמו אף אחד אחר על פני האדמה. קסטנדה עצמו מעיד על חיבור גורלי עם הכלי: "נולדתי לנגן בנבל. זאת מתנה מאלוהים, וכמו כל מתנה מאלוהים, יש לה מטרה. המטרה של המוזיקה שלי היא לעבוד את האל ולהעביר את הנוכחות שלו ואת האהבה ללא תנאים שלו לבני האדם". קולומביאני עם הנבל של דוד המלך, ואיטלקי עם הקלרינט של הכליזמר היהודי, רק במוזיקה אפשר למצוא צירופים כה מסעירי דמיון ונפש.

אדמר קסטנדה נבל
גבריאל מיראבאסי קלרינט
המופע בתמיכת השגרירות האיטלית

http://edmarcastaneda.com
http://gabrielemirabassi.com

  • המקומות בכל מופעי הפסטיבל מסומנים / ממוספרים שורה כיסא !
  • הנחה לתושבי אילת והערבה תינתן כנגד הצגת תעודת תושב בתוקף – הן בקבלת הכרטיסים והן בכניסה לאולמות.
  • קופת הפסטיבל באילת תהייה פתוחה בימי הפסטיבל בקופת תאטרון "ישרוטל" רויאל גארדן.
  • אולמות מופעי פסטיבל הג'אז –  'תאטרון ישרוטל במלון הרויאל גארדן'  / אולם כנען במלון 'מלכת שבא' – האולמות ממוקמים ברח' אנטיב אילת..
  • רכישות כרטיסים מאיוונטיםרכישות כרטיסים מאיוונטים
  • חבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיעחבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיע