Degibri Big Band – עם דיקלה, מירי מסיקה ומארינה מקסימיליאן

מחווה לזמרות הג'אז הגדולות | Arkia Port Arena | יום רביעי 30.8 | 20:00 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור Degibri Big Band – עם דיקלה, מירי מסיקה ומארינה מקסימיליאן

הכל מתחיל בחלום. אלי דג'יברי חלם בלילה שהוא מנגן בסקסופון בריטון. השכים דג'יברי קום ויצא אל חנות כלי הנגינה, ממנה שב עם בריטון באמתחתו. כשבלבו אותו צליל חזק וענוג, נמוך וחודרני, עמוד השדרה בכל סקציית סקסופונים מכובדת מבית טוב, גמלה בלבו ההחלטה להקים ביג בנד. דג'יברי, שהרבי הנקוק אמר עליו כי "יש לו את הפוטנציאל להיות כוח מעורר יראה באבולוציה של הג'אז", מוביל שנים רבות את הרביעייה שלו, שלה הוא כותב ומעבד חומר מקורי עם צליל המזוהה עימו. אך הפעם, העניין הוא ביג בנד, הארד קור ביג בנד, כמיטב המסורת האמריקאית הקלאסית של קאונט בייסי, דיוק אלינגטון, בני גודמן, גלן מילר וחבריהם.

הביג בנד הפציע לאוויר העולם, כדי לנגן חומר שדג'יברי גדל עליו ושאותו הוא אוהב. עד היום התקיימו הופעות קטנות ומחתרתיות בתל אביב, כשהאורחים נשמרו בסוד ובהפתעה. ביג בנד הוא הרכב שבנוי לקבל בטבעיות ובשמחה אישיות בימתית מעניינת בחזית, וכך מצאו את דרכם עד היום להופעות שמות כמו אפרת גוש, שלומי שבן, יוני רכטר, מאור כהן, אלון אולארצ'יק ועוד. כעת הביג בנד החלומי מציג הפקה מיוחדת לפסטיבל, מחווה לזמרות הגדולות. מחווה לנשים, זמרות ויוצרות, שבנשמתן ובנשימתן הרעידו מיתרי לבבות ברחבי תבל, ורשמו דפים מובחרים בהיסטוריה של הג'אז: אלה פיצג'רלד, דיינה וושינגטון, בילי הולידיי, שרה ווהן, אריתה פרנקלין ועוד. בהשראתן וברוחן של הנשים הגדולות הללו, יעלו לבמה באילת שלוש דיוות ישראליות: דיקלה, מירי מסיקה ומארינה מקסימיליאן. לשלוש הללו יש בדיוק את מה שצריך כדי לשיר עם ביג בנד: קול עוצמתי, מוזיקליות אנינה, נוכחות בימתית מהפנטת ואישיות כובשת ומסקרנת.

דיקלה היא זמרת ויוצרת ששואבת ומשלבת במוזיקה שלה מנעד רחב של טעמים, ממוזיקה ערבית לרוק אוריינטלי, וסגנון הגשה ייחודי ומסקרן . במשך שני עשורים סללה את דרכה כיוצרת מקורית, בהתמדה ובאומץ, הוציאה חמישה אלבומים, ובשנים האחרונות הגיעה למעמד של כוכבת אהובה ומצליחה.

מירי מסיקה, שרה פופ ורוק בסגנון הדיווה הגדולה מהחיים, בוגרת בית ספר רימון, פרצה לתודעה לפני כעשור, הוציאה חמישה אלבומים וזכתה להערכה ולאהבת הקהל.

מארינה מקסימיליאן, זמרת, יוצרת ופסנתרנית, שגדלה על ג'אז ועושה גם קברט, פופ ואלקטרוני. היא שרה בקול אלט עמוק, ועד עתה הוציאה שני אלבומים מקוריים שזכו להצלחה. שלוש הזמרות הן חבילה מרוכזת של מוזה וכריזמה. עם זמרות כאלה יהיה עונג להיכנס לנעליים של האימהות הגדולות, ולהלך בהן בבטחה.

הביג בנד והדיוות יחוללו מסיבה אמיתית. מופע שהמלתחה המתאימה לו היא שמלת ערב נוצצת וחליפה מהודרת עם עניבת פפיון, ערב שמתאים לריקודים, עם ניצוצות של אושר והתרגשות שרק המוזיקה יכולה להכניס לנשמה. דיוק אלינגטון, שהוביל את אחת מתזמורות הביג בנד החשובות בהיסטוריה, אמר פעם, "מטרה היא חלום עם מבט אל קו הסיום". הערב הזה הוא מטרה.

אלי דג'יברי ניהול אמנותי, ניצוח, סקסופון בריטון
עופר שפירא, יובל דרבקין, איתן גופמן סקסופון
עודד מאיר, מורן בראון טרומבון
אודי צ'ונסטקובסקי, גרגורי ריבקין חצוצרה
אלון ניר בס
אביב כהן תופים
יונתן ריקליס פסנתר

אורחות מיוחדות
דיקלה שירה
מירי מסיקה שירה
מארינה מקסימיליאן שירה

צילום: חגי כהן מילוא, עדי אורני, אילנית כהן, אביב אברמוב
משך המופע: כ-75 דקות

  • חופשתרבות באילתחופשתרבות באילת