theAngelcy

מלאכים של אינדי פולק ישראלי | שישי 23.2 | אולם תיאטרון ישרוטל | 23:30 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור theAngelcy

בשיטוטיו היחפים באירופה, כשהוא מנגן ברחובות ופוגש צוענים, פאנקיסטים, זמרי רגאיי, אמני היפ הופ, רקדני ברייק דאנס ומשוררי רחוב, היה לו משפט לפתרון רגעים בעייתיים, בטון סמכותי של סוכן מוסד ישראלי: "זה בסדר, אני עובד בשביל האנג'לסי, אני מלאך סמוי". דה אנג'לסי הוא חיבור של שתי מילים, סוכנות ומלאכים, Agency of Angels, ורותם בר אור, סולן הלהקה ואחד ממייסדיה, השתמש בהצלחה במשפט המרגיע למול אירופאים מודאגים, עד שדה אנג'לסי נהיה שם ממש טוב ללהקה.

סוכנות של מלאכים הוא תיאור טוב לשישיית המוזיקאים, הפועלת משנת 2011 ומקיימת בתוכה שלווה של ניגודים. מצד אחד, הם סוכנות, סוכנות נסיעות אפילו, מחוברים לאדמה, מסתובבים הרבה בעולם, מקיימים עבודת רגליים צפופה של נסיעות, סיבובי הופעות ארוכים, וגם למידה ויצירה מתמשכת. מהצד האחר, הם גם מלאכים, פועלים מתוך תחושת שליחות, מחוברים לרעיון של לשרת דבר מה גבוה ונעלה, שאינו מן העולם הזה.

את הז'אנר אפשר להגדיר כאינדי פולק אקוסטי, אלטרנטיבי ואקלקטי. זאת מוזיקה שנוצרת בחדר קטן, כשכולם מנגנים יחד במעגל, מקשיבים זה לזה, מביטים זה בזה. התזמור עשיר ומלא טעמים: גיטרות, קונטרבס, ויולה, קלרינט, חליל, מלודיקה, כלי הקשה והרבה קולות. שני מתופפים חולקים סט תופים מורכב אחד, כשהם משתמשים בידיים בלבד, ונהיים ישות אחת עם ארבע ידיים. דה אנג'לסי מצליחים לחבר פולק, בלוז, רגאיי, גוספל וכלייזמר לתמהיל הגיוני, והם יכולים להוסיף גם טעמים של מוזיקה בלקנית, אקפלה, מוזיקה קלאסית, פולקלור, רוק מתקדם, שירי עמים, מוזיקת מערבונים, קברט, ומארשים צבאיים, כאשר כל נשמע קשור ובדיוק במקום. עם עבודה הרמונית מעניינת, ומתן דגש על הגשה וקצב, הם שומרים על הצליל האקוסטי של הכלים, כשהשימוש בקולות של כל חברי ההרכב יוצר שירה אנושית פתוחה ומעומק הלב. מצד אחד, העבודה שלהם קפדנית ושאפתנית, עם תשומת לב רבה לכל פרט, מהצד האחר, את ההקלטות הם משתדלים לא לערוך ולתקן, ולהשאיר לחלוחית של אמת אנלוגית בעולמנו הדיגיטלי המצוחצח.

עם אינטליגנציה מוזיקלית הגדולה מסך חלקיה, ושפה עשירה בהקשרים ואזכורים, אלבום הבכורה שלהם, "Exit Inside", יצא בשנת 2014 בארץ ושלושה שירים ממנו נכנסו לפלייליסט של גלגל"צ. שנה מאוחר יותר יצא האלבום בהפצה בינלאומית באירופה והלהקה התקבלה בחיבוק חם בסצנת האינדי, קיבלה ביקורות אוהדות ומתמוגגות, וחרשה את אירופה בהופעות. בתחילת 2018 עתיד לצאת אלבומם השני.

דה אנג'לסי הם להקה ישראלית וגלובלית בו בזמן. הם "שרים באנגלית, אבל הישראליות פורצת להם מכל החורים", כפי שכתבו עליהם. כאנשים צעירים שמגיעים ממדינה מסוכסכת ומורכבת, המילים עוסקות בחיילים, בפצצות ובמלחמה או בגבריות, חוסר יציבות וחיפוש זהות, אבל המוזיקה נושאת את הנשמה ומרקידה את הגוף. השילוב של פוליטיקה ורוחניות טיפוסי לישראליות הגלובלית החדשה, כפי שהם מתארים את עצמם: "היינו בצבא והיינו בהודו והיינו בשביל ישראל, ורצינו שיהיה שלום ושנמצא אהבה, ושנבין מה אנחנו עושים פה. ובינתיים אנחנו מצטופפים יחד, בלהקה, שלא נהיה לבד בכל זה, ויוצאים לפגוש את הקהל – בדימונה, במטולה, במודיעין, בבאר שבע, בליטא, בקרקוב, בגרמניה, בירושלים, ולשיר איתם את השירים שהופכים להיות שלהם".

מבקר המוזיקה יוסי חרסונסקי כתב עליהם "המוזיקה של האנג'לסי גדלה עליך מהאזנה להאזנה. זה נוגע ומגיע, מתענג על המנגינות והתזמורים העשירים, מתיידד איתם, מתאהב בהם". ואכן, אלפים התאהבו בסוכנות המלאכים הישראלית החרוצה, הלכו שבי אחר היופי והמקוריות, והתרגשו עד עומק הלב מקסם של מלאכים.

רותם בר אור גיטרה, שירה
מאיה לי רומן ויולה, קולות
אורי מרום קלרינט, חלילים, קולות
אודי נאור תופים, קולות
מעין זמרי תופים, קולות
סוף ניקריטין בס, קונטרבס, קולות

  • המקומות בכל מופעי הפסטיבל מסומנים / ממוספרים שורה כיסא !
  • הנחה לתושבי אילת והערבה תינתן כנגד הצגת תעודת תושב בתוקף – הן בקבלת הכרטיסים והן בכניסה לאולמות.
  • קופת הפסטיבל באילת תהייה פתוחה בימי הפסטיבל בקופת תאטרון "ישרוטל" רויאל גארדן.
  • אולמות מופעי פסטיבל הג'אז – 'תאטרון ישרוטל במלון הרויאל גארדן'  / אולם כנען במלון 'מלכת שבא' – האולמות ממוקמים ברח' אנטיב אילת.
  • רכישות כרטיסים מאיוונטיםרכישות כרטיסים מאיוונטים
  • חבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיעחבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיע