תמונת תיאור משלימה ללוגו
תמונת נושא עבור Alfredo Rodriguez

Alfredo Rodriguez

הטריו של וירטואוז הפסנתר-הקובני

Alfredo Rodriguez – Piano | Yarel Hernandez – Bass | Michael Olivera – Drums

עם שישה אלבומי אולפן, מועמדות ראויה לפרס הגראמי והופעות בכל רחבי העולם – הפסנתרן הקובני אלפרדו רודריגז מצדיק את כל הכתרים שקשרו לראשו. בשנת 2009 הגיע מהוואנה לנגן בפסטיבל הג׳אז של Montreux, שם צד את עינו של המפיק האגדי Quincy Jones, שזיהה את כישוריו והכריז ״הפוטנציאל שלו הוא חסר גבולות״. תחת חסותו של ג׳ונס (שהפך גם למפיק ולמנטור של המוזיקאי הצעיר) העתיק רודריגז את מושבו לארה״ב שם הזניק את הקריירה הבין-לאומית המצליחה שלו.

רודריגז משלב בוירטואוזיות מרשימה ג׳אז, מוזיקה לטינית ואפילו נודד לרגעים למחוזות הקלאסיים. בין היתר הספיק לשתף פעולה עם Wayne Shorter, Herbie Hancock, McCoy Tyner, Esperanza Spalding, Richard Bona ו-Patti Austin. את אלבומו החדש, שהשיק ממש לאחרונה, Coral Way, הלחין במיאמי, שם המשיך להעמיק את החיבור המרהיב בין הג׳אז למוזיקה הלטינית. כך מצאו את דרכם לאלבום השפעות של רגטון, סלסה, בצ׳טה ופופ לטיני – צבעים חדשים ומרתקים בפלטה העשירה ממילא של רודריגז.

מיטבי הלכת לא ישכחו בוודאי את הופעתו יוצאת הדופן של רודריגז במהדורת החורף של פסטיבל ג׳אז אילת בשנת 2016, שם נחטפו מראש כל הכרטיסים לשני המופעים שהעניק והשתרך תור ארוך של מאוכזבים מחוץ לאולם. הפעם – אל תשארו בחוץ. בהופעה הקיץ ינגנו (וגם ישירו) חברי הטריו המשובח של רודריגז שירים מהאלבום האחרון ומכל הרפרטואר הגרובי והמזיז שלו.

צילום: Gabriela Gabrielaa

הצהרת נגישות · מפת האתר