שלישיית יוגב שטרית

אתנו ג'אז פיוז'ן ישראלי | אולם כנען, מלון מלכת שבא | יום שישי 23.2 | 12:00 רכישת כרטיסים
תמונת נושא עבור שלישיית יוגב שטרית

המתופף והמלחין יוגב שטרית יוצא לדרך חדשה, דרך שהיא החלטה להתמקד בביצוע היצירות שהלחין, ולהוציא לאור את המוזיקה הפרטית שלו. כך, בפשטות, החליט לפני שנתיים המוזיקאי בן ה-39, והקים לעצמו שלישיית תופים, פסנתר וקונטרבס. הוא גדל בבאר שבע, ובגיל 11 התחיל ללמוד תופים במתנ"ס השכונתי, לאחר שהוריו קנו לאחיו תופים קטנים, והוא לא הצליח להוריד אותם מהידיים וניגן בלי הפסקה. כשבבית הקשיבו ל"Take 5" של דייב ברובק, נטמנו בתוכו זרע האהבה לג'אז והמשיכה למקצבים מאתגרים. כבר בגיל 14 תופף עם להקות רוק, ובהמשך גילה את עולמות הפיוז'ן והג'אז. הוא רכש השכלה מוזיקלית ענפה, באוניברסיטה העברית ירושלים, בקולקטיב המתופפים בניו יורק וברימון. משנת 2003 היה חבר מייסד של קולולוש, הרכב היפ הופ, פאנק וסול, שפעל במשך 11 שנה וזכה להצלחה ברחבי העולם.

שטרית יודע לבטא את המוזיקה שבתוכו גם באמצעות פסנתר, חלילית, חליל צד וגיטרה, והוא מלחין מתוך מצבי רוח וחוויות או מקדיש יצירות לאדם אהוב, כמו למשל לבתו הקטנה. "היצירות שלי נוצרות ברוב המקרים מהנגינה של הרגע", הוא מתאר, "אני מתיישב ליד הפסנתר ומתחיל לנגן. לפעמים הרעיון מתנגן לי במהלך היום ואז אני מקליט אותו ומפתח אותו בסטודיו. יצירה יכולה גם להיוולד ממקצב תופים או מלופ בס כלשהו, שלתוכם אני משלב מלודיה והרמוניה". הוא עבד בין היתר עם עם צ'וצ'יטו ואלדז, אבי אדריאן, אילון תורג'מן, אלי בנאקוט, דורי בן זאב, מיקה קרני, וסטיב פאסקוב ועם השלישייה שלו הופיע ברחבי אירופה, וגם בהודו, בגוואטמלה ובקזחסטן.

אלבום הבכורה של השלישייה יצא בשנה שעברה, והוא כולל 11 קטעים ששטרית הלחין, עיבד והפיק. העולם הצלילי עשיר, ומשלב בין מוזיקה מסורתית ושורשית, מוזיקה אנדלוסית ומרוקאית, מוזיקת גנאווה, צלילים מקובה ומברזיל, וג'אז עכשווי, רגטיים, ביבופ, הארד בופ ואף השפעות של פאנק ודראם אנד בייס. זהו כור ההיתוך הישראלי במיטבו, והתוצר המובהק שלו הוא ז'אנר של ג'אז בסגנון מוזיקת עולם, שהוא למעשה ג'אז ישראלי, או גם אתנו ג'אז כפי שמכנים אותו לעתים בעולם.

האלבום וההופעה זכו לשבחים, בין היתר נכתב שטכניקות האלתור של שטרית מלאות טעם באופן מדויק ומתוזמנות היטב, וכי רוחב יריעה וכישרון ניכרים היטב בעבודת השלישייה. בביקורת על האלבום נכתב: "ממנגינות מרוקאיות ועד הארד בופ, זהו אלבום חובה לאוהבי מוזיקה שרוצים לערבב את הג'אז שלהם עם תוספת הרעננות שמגיעה מהפיוז'ן עם מוזיקת עולם". עם מנגינות מרגשות, המביעות עצב עמוק או לחילופין אקסטזה מושלמת, החקירה המוזיקלית של שטרית היא הטוב ביותר שיש לאתנו ג'אז להציע.

יוגב שטרית תופים
סתיו גולדברג פסנתר
איל צוברי קונטרבס

  • המקומות בכל מופעי הפסטיבל מסומנים / ממוספרים שורה כיסא !
  • הנחה לתושבי אילת והערבה תינתן כנגד הצגת תעודת תושב בתוקף – הן בקבלת הכרטיסים והן בכניסה לאולמות.
  • קופת הפסטיבל באילת תהייה פתוחה בימי הפסטיבל בקופת תאטרון "ישרוטל" רויאל גארדן.
  • אולמות מופעי פסטיבל הג'אז  –  'תאטרון ישרוטל במלון הרויאל גארדן'  / אולם כנען במלון 'מלכת שבא' – האולמות ממוקמים ברח' אנטיב אילת.
  • רכישות כרטיסים מאיוונטיםרכישות כרטיסים מאיוונטים
  • חבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיעחבילות של טיסה מלון וכרטיסים עם ארקיע