HE | EN
תמונת תיאור משלימה ללוגו

פסטיבל הקיץ 2019

פסטיבל הג'אז אילת – מהדורת הקיץ 2019
ניהול אמנותי: אלי דג'יברי, הפקה: פורום פקטור

בשלהי הקיץ הישראלי, כשבחוץ רוח אילתית חמימה והנפש צמאה למוסיקה טובה, הפסטיבל שהפך שם נרדף לאווירת חופש בניחוח בינלאומי יתקיים גם השנה בנמל אילת עם רמת ההשקעה הגבוהה והאירוח חסר התקדים.

למעלה משלושים שנה שהפסטיבל מתקיים בעיר אילת ומאגד אליה שורה ארוכה של אמנים ישראליים ובינלאומיים מכל קצוות הז'אנר ביניהם הפקות מקור מיוחדות לפסטיבל, שילובים יוצאי דופן של מוזיקאים מהארץ ומחו"ל, כיתות אמן ובמת ג'אם-סשן, והכל באווירה מהפנטת עם במות המשקיפות אל הים ומתחמים מפנקים להנאת הקהל שבוחר בפסטיבל הג'אז הגדול והמדובר בישראל

Avishai Cohen featuring Shem-Tov Levi and Avi Lebovich' ✦BUIKA ✦ Non Standard Album Launch Special Performance with Yoni Rechter, Shlomo Gronich, Alon Oleartchik, Shlomi Shaban and Rona Kenan ✦ Ari Hoenig Trio ✦ Marquis Hill Blacktet ✦ Donny McCaslin ✦Michael Brecker International Saxophone Competition✦ Ron Carter, Al Foster, Eli Degibri ✦ Diego El Cigala – Lágrimas Negras Duo ✦ Chava & Shlomi Vocals and Pianos ✦Richard Manetti Quartet ✦ Roy Hargrove Tribute ✦ Piano Knights ✦ Kenny Garrett ✦Amadou & Mariam / La Confusion ✦Enrico Rava ✦ Danny Rosenfeld Octet

 

לצד כל אלו תתקיים לראשונה תחרות הסקסופון הבינלאומית ע"ש מייקל ברקר (MBISC) בתמיכתם של משפחת ברקר, מי שהיה מנהלו האישי דאריל פיט, המנהל האומנותי של הפסטיבל אלי דג'יברי, ויו"ר אגודת הידידים של הפסטיבל יורי גיא-רון.

התחרות הראשונה מסוגה בעולם שהביאה בחודשים האחרונים למאות סקסופוניסטים להגיש מועמדות, תציג על במת הפסטיבל את שלושת הפינליסטים שיתחרו ויזכו בפרסים כספיים בשווי של 2,500-12,500 דולר.

המוזיקאים המוערכים Ron Carter, Kenny Garrett, Donny McCaslin ואלי דג'יברי, יהיו אלו אשר ירכיבו את חבר השופטים הראשון של התחרות.

במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו על במת הג'אם סשן המסורתית מפגשים מוזיקליים ספונטניים וחד פעמיים בין אמני הפסטיבל לבין הכוכבים הצעירים של הג'אז הישראלי.  במת הג'אם סשן תפעל עד השעות הקטנות של הלילה ותהיה פתוחה לאורחי הפסטיבל ולקהל הרחב.

כמו כן אמני הפסטיבל יעבירו כיתות אמן הפתוחים לקהל בהרשמה מראש ובתשלום סימלי.

גם השנה תפעל בסמוך לימי הפסטיבל "תוכנית הצעירים" פרויקט החזון של פסטיבל הג'אז באילת בשיתוף אגודת ידידי הפסטיבל, אשר שם לעצמו לטפח את דור העתיד של נגני הג'אז בארץ. דור של צעירים שיהוו חלק מהפסטיבל ויתפתחו כמוזיקאים בינלאומיים וכאמני המסורת של הפסטיבל, ולימים יהיו הכוח והמנוף של הפסטיבל. במסגרת הפרויקט יערוך הפסטיבל תחרות "הרכבים הצעירים" וסדנאות קיץ למוזיקאים מצטיינים שיערכו בעיר אילת.

מנהלי תכנית הצעירים של הפסטיבל הם יעל הדני וארז בר נוי.

אלי דג'יברי, המנהל האומנותי של הפסטיבל: " כמו בכל שנה, אני נרגש לקראת בוא הקיץ ואיתו בוא הפסטיבל. גם השנה נזכה לארח ולחזות באגדות ג'אז מצד אחד אל מול נגנים מבטיחים בתחילת דרכם. ג'אז שמגיע מהשורשים ומולו ג'אז שטייל בעולם דרך קצוות תבל עד שהפך למה שהוא היום. מוסיקה שתרקיד ותעורר אותנו. מוסיקה שתגרום לנו לחשוב ותיתן לנו השראה. תיקח אותנו למרחקים ואל חלום שלא נרצה שייפסק."

מר יוסי חן, מנכ"ל התאגיד לתיירות אילת: "פסטיבל הג'אז במהדורת הקיץ ממשיך גם השנה להביא אל הנקודה הדרומית ביותר בישראל מוסיקת ג'אז איכותית מכל העולם, הפקות מקור וכמובן מופעים של מיטב האמנים הישראליים ואומני הג׳אז הבינלאומיים. הפסטיבל מצטרף לשלל האירועים התרבותיים המתקיימים בעיר במהלך ימי הקיץ, וממשיך את המסורת המקדמת תרבות ויצירה, אני מזמין אתכם ליהנות ממוסיקת ג׳אז איכותית וכמובן  מכל מה שיש לעיר להציע".

  • ticketstickets
הצהרת נגישות · מפת האתר