HE | EN
תמונת תיאור משלימה ללוגו

פאנוניקה ג'אז

פאנוניקה – בעד הג'אז בישראל – בואו להיות חלק !

תיכף נסביר מאיפה בא השם 'פאנוניקה' ומי היא הייתה, מי אנחנו ומה אנחנו רוצים לעשות בעזרתכם, אבל נתחיל בסיפור קצר:

לפני ארבע שנים בית הקפה-בר 'בית העמודים' שנמצא בנחלת בנימין בת"א, עמד לפני פשיטת רגל. בחורה אחת בשם יעל הדני, שוחרת ג'אז שמגיעה מתחום המסעדנות הציע לבעל המקום לתת צ'אנס ולהשקיע בהופעת ג'אז במקום, אחת לשבוע.

ארבע שנים אחרי, בית העמודים מקיים 6 הופעות ג'אז בשבוע (חורף, קיץ, סתיו, אביב ואפילו ב'צוק איתן') ! הכניסה להופעות חופשית, המקום שוקק קהל רב גילאי ותוסס שמשפיע לטובה גם על שאר העסקים לצידו שחלקם ראו כי טוב והצטרפו לאחרונה ל"ניסוי" המוצלח. את הסכום שהם משקיעים בהופעה, הם מכניסים חזרה בקהל שהם מייצרים ששותה ואוכל וחוזר שוב ושוב, לפעמים כדי לראות הופעה ולפעמים בשביל האווירה הטובה (והתפריט הידידותי לצמחונים וטבעונים). בשנה האחרונה הפעילות התרחבה מעבר לגבולות 'בית העמודים' ונפתח ליין ג'אז קבוע ומוצלח ב'רוטשילד 12' בת"א, ב'מרקיה' בירושלים ובקרוב במקומות חדשים נוספים.

אנחנו: יעל הדני, דויד קלי ויונתן יודקוביץ' ועוד אנשים טובים, אוהבים ג'אז ומאמינים בפוטנציאל שלו להיות מנוגן ביותר מקומות ברחבי הארץ ולא רק בגוש דן (נרחיב על זה בהמשך), להיות נחלתו של קהל גדול יותר (זה כבר קורה) וע"י כך להרחיב ולטפח את קהל ה"משתמשים".

למה?
– אנחנו אוהבים ג'אז.
– גדלים בארץ מוסיקאי ג'אז אדירים ויוצאי דופן כתוצאה מהמרקם הייחודי כאן.
– הגדלה של קהל "המשתמשים" תיצור : יותר מודעות, יותר מקומות לנגן בהם ג'אז, קהל גדול יותר לאלבומי ג'אז (פיסית או דיגיטלית). חיזוק הפרופיל והרלוונטיות של ג'אז כחלק אורגני מפסטיבלים ואירועי תרבות לסוגיהם ועוד.

 

 "We all want to live in a jazz world where we all work together" – הרבי הנקוק

 

איך אנחנו פועלים?

קודם כל, מאהבת הדבר.
פרקטית, בכמה מישורים :

ממשיכים לקיים את ה"בית" בבית העמודים.

יוזמים ליינים של הופעות ג'אז ומפיקים אותם במקומות נוספים (כרגע: 'בית העמודים',כל רביעי ב'רוטשילד 12', כל חמישי בגלידריה האיטלקית 'ארטה' בת"א וכל שלישי ב'מרקיה' בירושלים) כשהמטרה היא להתפרס לעוד מקומות ברחבי הארץ וליצור עוד מקומות שמוסיקאי ג'אז יכולים לנגן בהם ולקבל תשלום והקהל יכול להנות ממנו, כמו גם המקומות המארחים. אנחנו מציעים למקומות שאנחנו פונים אליהם תמיכה פרסומית דרך הפלטפורמות שלנו (זה עולה לנו כסף שכרגע אנחנו מוציאים אותו מכיסנו) וכך עוזרים להם לייצר מודעות להופעות.

רק בשנה האחרונה הקלטנו שניים עשר אלבומים !!! ללא עלות לאמנים שהקליטו, הכל מבוסס על תרומות פרטיות (האולפן, ההפקה המוסיקלית, מיקס, הכל). זו הייתה רק ההתחלה. כדי להוציא אותם כאלבומים פיסים אנחנו צרכים מימון מינימלי לצורך גרפיקה והדפסה.

השנה נהפוך לעמותה וננסה לגייס מקורות מימון רלוונטים לפעילות תרבות וחברה. הדברים האלה לוקחים זמן ועד שנצליח אנחנו חייבים סכום התחלתי כדי לעבוד ולקיים את החזון שהוא  For The Better Good Of All.

אז אם אתם מכירים את 'בית העמודים', אותנו, או, אם אתם תלמידי ג'אז, מוסיקאים, בעלי עסקים, שוחרי מוסיקה ותרבות שמתחברים לחזון המוסיקלי-חברתי שלנו, נשמח אם תצטרפו אלינו ותתמכו, פאנוניקה צרכה את הבעת האמון הזו עכשיו כדי להתקיים ולגדול עד שתעמוד על הרגליים (בקרוב).     << הצטרפו אלינו בעמוד הפייסבוק של פאנוניקה ג'אז >>

 

 

פאנוניקה

 

אן פאנוניקה רוטשילד (1931-1988)  נולדה בלונדון והייתה ביתו הצעירה של צ'ארלס רוטשילד. היא נקראת 'פאנוניקה' על שם זן פרפרים נדיר שאביה (זואולוג חובב) גילה. ב 1951 עזבה את ביתה ומשפחתה ועברה לניו יורק, שם הפכה לחברתם ופטרוניתם של מוסיקאי ג'אז מובילים רבים והקדישה את חייה לתמיכה במוסיקאי ג'אז. יצירות ג'אז רבות נכתבו לכבודה, המפורסמת בהן שהלחין תלניוס מונק נקראת Pannonica.

  • ticketstickets
  • Isrotel_BtIsrotel_Bt
הצהרת נגישות · מפת האתר